Ako si vytvoriť odkaz na stránku na ploche

Marian Herud

Každému z našich študentov jazykových kurzov, resp. skupine, vedieme vlastný elektronický slovníček, ktorý obsahuje slovnú zásobu, frázy a iné poznámky z konverzácie na hodinách. Ak ste našim klientom, dostali ste už link k vaším slovíčkam a poznámkam. Pre niekoho však môže byť otravné zakaždým ísť do svojej emailovej schránky a vyhľadať dotyčný email, aby ste si mohli zopakovať angličtinu z hodiny. Jednoduchá pomoc – vytvorte si ikonu na ploche svojho smartfónu a jedným klikom sa dostanete k poznámkam z našich hodín. Nižšie vám ukážem, ako na to.

iPhone

  1. Otvorte si link, ktorý sme vám poslali v prehliadači Safari (Iné prehliadače, ako napr. Chrome, nemusia správne fungovať na tento účel). Uistite sa, že máte načítanú správnu stránku (link, ktorý sme vám poslali; ja pre názornú ukážku použijem webovú adresu nášho jazykového štúdia Euphema).
  2. Ťuknite na ikonu zdieľania na spodnej strane displeja.
  3. Objaví sa vám lišta s ikonami – klepnite na ikonu „Pridať na domovskú obrazovku“
  4. Zvoľte si názov a uložte.
  5. Ikona prepojenia na link sa zobrazí na domovskej obrazovke telefónu. Keď na ňu kliknete budete presmerovaní rovno na stránku s poznámkami a slovíčkami z hodín.

Android

  1. V OS Android si v prehliadači Google Chrome otvorte adresu linku, ktorý sme vám poslali.
  2. Ťuknite na menu (tri bodky v pravom hornom rohu) a vyberte „Pridať na domovskú obrazovku“
  3. Zadajte ľubovoľný názov a uložte.
  4. Ikona sa zobrazí na jednej z obrazoviek s ikonami a vy sa môžete ponoriť do štúdia a zakaždým sa k nemu jediným klikom vrátiť.